Nezáväzný dotaz

Časté dotazy (FAQ)

Aké nerovnosti, sú dovolene pri pokladke podlahy?

To záleží aký druh podlahy si zvolíme, niektoré majú znesú väčšie nerovnosti a iné potrebujú zasa absolútnu rovinu. Všeobecne platí že podklad by na 2m nemal mať väčšiu nerovnosť ako 2mm. Pri väčších nerovnostiach ako je povolené, hrozí poškodenie podlahy, alebo bude vznikať vŕzganie.

Prečo musí byť medzera medzi stenou či pevne uchytenými predmetmi a podlahou?

Dilatačne medzery sú nevyhnutné z toho dôvodu že podlaha pracuje teda za rozťahuje, v závislosti od teploty a vlhkosti. Prípade keby sme nedodŕžali potrebnú dilatačnú medzeru dôjde k tomu že nám podlahu vyduje niekde v strede miestnosti. Najčastejšie sa dilatačné medzery sa dávajú od 8mm do 15mm

Akým smerom pokladať podlahu?

Doporučuje sa pokladať podlahu kolmo na okno alebo na zdroj svetla, teda pozdĺžnym smerom k zdroju svetla z dôvodu že vtedy je menej vidieť spoje na krátkych spojov. Ak je miestnosť kde mame viac okien mali by sme podlahu ukladať kolmo, pozdĺžne k najväčšiemu, z ktorého ide najviac svetla. Inak je to už len optická záležitosť a individuálna voľba.

Ako dlho trvá montáž podlahy?

Čas položenia podlahy sa líši projekt od projektu. V prípade jednoduchých montáži vám splníme vaše sny aj v priebehu jednoho dňa. V prípade záujmu o časový odhad nás neváhajte kontaktovať, obsolvujeme s vami obhliadku a vypracujeme odhad.

Nenašli ste potrebné odpovede ?

Môžete využiť odkaz dole, kde nám pošlete dotaz. Budeme radi ak vám budeme môcť pomôcť.

Nezáväzný dotaz